Õppekäik Ülenurme Põllumajandusmuuseumisse 14. november Puka Kool

14. novembril said Puka Kooli 1. ja 2. klassi lapsed osa väga vahvast õpitoast- Taluloomadega sõbraks. Nimelt külastasime koos Ülenurme Põllumajandusmuuseumit.

Programmi raames saime tuttavaks muuseumi lauda asukatega. Meile tutvustati lambaid, ponisid, kitsi, küülikuid, hanesid-parte ja vutte.

Saime teada mida üks või teine loom sööb, kuidas talitaja nende eest hoolitseb ja kuidas peab üldse loomade juures käituma. Eriti tore oli ise käe vahelt lammastele peeti pakkuda. Väga vahva oli see, kui ühel hetkel arvasid kaks kukke, et nüüd on nende kord rääkida. Teineteisega kireti võidu ja see pakkus lastele palju nalja.

Saime ka teada, miks on poest ostetud munade peal erinevad numbrid ja tähed ning saime tunda kui kerge on üks udusulg- seda ei tunnegi.

Lisaks saime muuseumis sees erinevaid teadmisi ajaloolisest loomapidamisest talus.

Kõige lõpus tutvusime lähemalt erinevate lambatõugudega ja sellega, mida kõike lambast saab. Iga laps sai võimaluse ise kraasida lambavilla ning tükikese kraasitud villa ka endale koju kaasa.

Meil oli väga vahva giid, kes jagas kogemusi oma elust ning suutis kõik lapsed kuulama ning kaasa mõtlema panna.

Oli väga meeleolukas ja hariv õppekäik.

Õpetaja Jane Everst

Oli väga meeleolukas ja hariv õppekäik.

Õpetaja Jane Everst