Päkapikumaa külastus 07. detsember Puka Kool

6. detsembril ootas Puka Kooli 1. ja 2.klassi maagiline päkapikumaa Tartu spordimuuseumis. Üle pika aja saime osa imeilusast ja kaasahaaravast päkapikumaast. Kohe kohale jõudes võttis meid vastu väga soe ja sõbralik päkapikk. Tema juhendamisel sai iga laps endale meisterdada jutukuubiku. Kui kuubik valmis, siis said esimesed selle abil jutustada ka oma jõulumuinasjuttu. Edasi pidime täielikus vaikuses hiilima ja jõudma muinasjututuppa. Kuid teel tuli kokku lugeda kõik päkapikud, kes olid ennast osavalt ära peitnud. Järgnevalt saime kuulata jõululugu, mille taustaks olid väga armsad illustratsioonid. Juba ootas uus tuba uute mängudega, kus iga laps sai oma osavust proovile panna. Päkapikk õpetas lapsi magama täpselt nii, kuidas päris päkapikud seda teevad. Kõige lõpus saime oma jõulurõõmu jäädvustada fotonurgas, kasutades lõbusaid aksessuaare.

Kui siiani polnud õige jõulutunne hinge pugenud, siis peale selle jõulumaa külastust oli see tunne meis kõigis- nii lastes kui õpetajates.

Enne koju sõitmist saime jalutada ka Tartu Raekoja platsil ja nautida sealset jõululinna- uhket jõululühtrit, kaunist kuuske ja kõike muud sinna juurde kuuluvaga.

Jane Everst, 1. klassi õpetaja

Jane Everst, 1. klassi õpetaja