Uudised

Sügise sünnipäeval Pokumaal 08. oktoober Puka Kool


Täpselt sügise alguspäevale  sattus  meie kooli algklassiõpilastele võimaldatud  KIKi keskkonnahariduslik programm „Õuesõppemängud talumaastikul“.  Vaatamata kastemärjale hommikule oli ilm  ilus ja sõitsime 1. ja 2. klassi õpilastega Pokumaale. Kuna eelnenud nädalavahetusel oli olnud Edgar Valteri 90. sünniaastapäev, alustasime  just Pokukojast  Edgar Valteri loomingu tutvumisega. Tore ja lapsesõbralik giid Tuuli Merimaa köitis lapsi juba esimesest hetkest. Jutustas Edgar Valterist, õpetas vaatama maale sobivalt kauguselt ning märkama huvitavaid üksikasju. Põnev oli otsida, mitu hobust leiame kunstniku värvimänguliselt maalilt.

Ühes ruumis said lastest kostümeeritud väiksed pokud ja algas äraarvamismäng. Tuli meenutada,  millise kapiukse taga küsimuste vastused peidus on.

Kuna lapsed olid aktiivsed ja  tublid, võtsime ette isegi natuke pikema metsamatka kui tavaliselt ette nähtud. Vahva loodusretk koos vaatluste,  praktika ja  selgitustega aitas üle korrata nii okas- kui lehtpuud ja iga puu eripära. Tutvustati kopra elupaika ja õpiti luubi abil leidma erinevaid samblaid ja samblikke. Jõudsime Hauka vanale talukohale. Seal saime teada, kuidas vanasti talukohta rajati ning hooneid õue paigutati. Kiikumine suurel külakiigel vajas parajat laste tiimitööd. Hauka õunaaias saime puhtas looduses kasvanud õunu maitsta.

Retk lõppes piknikuga. Pakuti taimeteed ja igaüks sai pulga otsa keerutada saiakese, mille ise lõkkel ära küpsetas. Täname giid Tuulit ja ootame huviga osalemist uutes programmides.

Puka Kooli 1. ja 2. klass ning õpetajad Kristiine Karu ja Eva Kosk

Täpselt sügise alguspäevale  sattus  meie kooli algklassiõpilastele võimaldatud  KIKi keskkonnahariduslik programm „Õuesõppemängud talumaastikul“.  Vaatamata kastemärjale hommikule oli ilm  ilus ja sõitsime 1. ja 2. klassi õpilastega Pokumaale. Kuna eelnenud nädalavahetusel oli olnud Edgar Valteri 90. sünniaastapäev, alustasime  just Pokukojast  Edgar Valteri loomingu tutvumisega. Tore ja lapsesõbralik giid Tuuli Merimaa köitis lapsi juba esimesest hetkest. Jutustas Edgar Valterist, õpetas vaatama maale sobivalt kauguselt ning märkama huvitavaid üksikasju. Põnev oli otsida, mitu hobust leiame kunstniku värvimänguliselt maalilt.

Ühes ruumis said lastest kostümeeritud väiksed pokud ja algas äraarvamismäng. Tuli meenutada,  millise kapiukse taga küsimuste vastused peidus on.

Kuna lapsed olid aktiivsed ja  tublid, võtsime ette isegi natuke pikema metsamatka kui tavaliselt ette nähtud. Vahva loodusretk koos vaatluste,  praktika ja  selgitustega aitas üle korrata nii okas- kui lehtpuud ja iga puu eripära. Tutvustati kopra elupaika ja õpiti luubi abil leidma erinevaid samblaid ja samblikke. Jõudsime Hauka vanale talukohale. Seal saime teada, kuidas vanasti talukohta rajati ning hooneid õue paigutati. Kiikumine suurel külakiigel vajas parajat laste tiimitööd. Hauka õunaaias saime puhtas looduses kasvanud õunu maitsta.

Retk lõppes piknikuga. Pakuti taimeteed ja igaüks sai pulga otsa keerutada saiakese, mille ise lõkkel ära küpsetas. Täname giid Tuulit ja ootame huviga osalemist uutes programmides.

Puka Kooli 1. ja 2. klass ning õpetajad Kristiine Karu ja Eva Kosk