Teine muuseumituba 25. mai Puka Kool

8. klassi õpilased rajasid loovtöö raames Puka Kooli teise muuseumitoa

Õpetaja Liidia Saarmanni juhendamisel tegid kümme 8. klassi õpilast praktilise loovtöö rajades teise muuseumitoa 1939. aastal ehitatud koolimaja 2. korrusele. Lisaks juhendajale olid abiks õpetaja Harri Irv ja endine õpetaja Anne Paulus.

Esimene muuseumituba rajati kooli viis aastat tagasi. 1980. aastal valminud koolimaja lammutati 2021. aastal ja enne seda saadi sealt piisavalt materjale, mis sobisid säilitamiseks kooli ajaloo huvides.

Museaalidena sobisid füüsika õppevahendid, päevaraamatud, referaadid jm dokumendid, õpilaste loovtööd, välisprojektide materjalid, fotod, kaardid, kriiditahvel, võtmed, õppevahendid, tunniplaan, grafoprojektor, kooli ajaleht, Puka kunstikooli tööd ja palju muud.

Muuseumituba ei peakski kunagi lõplikult valmis saama. See on koht, mis pidevalt täieneb koolielu kajastavate materjalidega.