Kaasahaarav keskaja-teemaline muuseumitund 05. veebruar Puka Kool

Tartu Linnamuuseum tõi Puka Kooli põneva muuseumitunni "Muuseum kohvris". Muuseumitund avab Tartu näitel keskaja eluolu Eestis.

Pildigalerii

Tunnis "Kuidas uuritakse ajalugu?" osalesid 5., 6. ja 9. klass.

Räägiti sellest, mis on ajalugu, kes on ajaloolane ja arheoloog ning kuidas ajalugu kirjutatakse. Vaadati, missugust informatsiooni võivad kanda endas arheoloogilised leiud ning mida nende põhjal keskaegse Tartu linnaelu kohta teada on saadud. Tund lõppes rühmatööga, kus õpilased kehastusid ajaloolasteks, uurisid vanu tekste ja arheoloogilisi leide ning vastasid nende põhjal küsimustele.

Tunnis "Sees ja väljaspool keskaegset linna" osalesid 7. ja 8. klass.

Keskaegse Tartu näitel räägiti Eesti keskajast, hansakaubandusest ja seisustele tuginevast ühiskonnakorraldusest. Tunni lõpetas rollimäng, kus klassiruum muutus keskaegseks linnaks ja iga õpilane kehastus selleaegseks tegelaseks. Rollimängu jooksul kinnistati tunni esimeses pooles õpitut.

Pildigalerii

Tunnis "Kuidas uuritakse ajalugu?" osalesid 5., 6. ja 9. klass.

Tunnis "Sees ja väljaspool keskaegset linna" osalesid 7. ja 8. klass.