Puka Kooli õpihuvi laager 26. september Puka Kool

8.-10. septembril olid Puka Kooli õpilased õpihuvi laagri raames paljudes Eesti eri paikades.
Enda reisimuljeid jagasid 4. klassi õpilased.

Esimene reisipäev: Paide Wittensteini ajakeskus

Ajakeskus asus vallitornis. Sõitsime ajamasina liftiga erinevatele ajakorrustele. Saime ajaloost rohkem teada.  Näiteks , kust ja kuidas toitu hangiti,  mida söödi ja kuidas riides käidi.  Kes valitses Eestimaad erineval ajal. Kuidas vagun viis inimesi kaugele Siberisse. Ma sain selga panna vana rüütlirüü, mis oli natuke raske. Sai ka meisterdada ja lõpuks isegi tantsida. Kõige kõrgemal korrusel nautisime tornivaadet .

Teine reisipäev: Palamuse muuseum, vana koolimaja ja Kalevipoja Koda

Palamuse muuseumis vaatasime ära „ Kevade“ filmi. Saime teada, kuidas osalisi filmi valiti. Märkasin seda, et Imelik oli Oskar Lutsuga peaaegu samasugune. Pärast filmi saime vaatama minna koolimaja ja kirikut.

Indrek

Mulle tundus, et köstri kool oli väga imelik ja teistmoodi. Seal oli palju vanu kooliasju. Kalevipoja Koja pargis oli eriti vahva keerlev kiik, mille peal ma nagu lendasin.

Hannes

Kalevipoja Kojas me vaatasime Kalevipojast väljaantud raamatuid ja seejärel lühifilmi Kalevipojast. Seinal oli suur Kalevipoja mõõk ja laes rippusid tegelaste näokujud. Ise sai klappidega kuulata, kuidas eepost ette loetakse. Õues kiikusime neljasel kiigel ja Kalevipoja söögilaud oli hiigelsuur.

Lisette Anette

Kolmas päev: Tartu   Tähetorn ja kunstimuuseum

Mulle meeldis kolmas päev, kui me käisime Tartu Tähetornis. Sain teada Päikesest, Kuust, aastaaegadest ja varjude tekkimisest. Meisterdasime järjehoidja, millega õppisime varjutusi. Rühmatööna uurisime  taskulampidega varju pikkust ja  vastasime küsimustele, kuidas varjud eri aastaaegadel tekivad.

Kevin

Jalutasime korraks ka läbi Tartu Ülikooli ja käisime raekoja kellatorni juures, kus kuulsime kellamängu .Siis läksime kunstimuuseumi. Nägime väga huvitavat ja ka naljakat kunsti. Mõni teos oli isegi natuke imelik. Osadel kunstnikel on uskumatud ideed.

Esimene reisipäev: Paide Wittensteini ajakeskus

Teine reisipäev: Palamuse muuseum, vana koolimaja ja Kalevipoja Koda